nowa restauracja włoska w Krakowie

Smaczna restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę smacznie zjeść? Wśród wielu alternatyw, które daje europejska sztuka kulinarna warto zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że włoska kuchnia to różnorodność aromatów, kolorów i spora porcja zdrowia.

Charakterystyczne włoskie potrawy

Naszym rodakom włoska restauracja, łączy się prawie zawsze z makaronem i pizzą oraz ewentualnie z owocami morza. Tymczasem włoskie dania to również takie smakołyki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Klasyczne włoskie dania

Pasty to podstawa kuchni włoskiej. We Włoszech gotuje się makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie trudno wyobrazić sobie produkty których nie można dodać do makaronu. Fajna restauracja włoska Kraków Ryby, dodatki mięsne oraz przeróżne przyprawy, powodują, że pasty nie są w stanie się znudzić.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch tylko z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Prawidłowo przyrządzona włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najprostsza jej wersja to margharita z serem. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety spora ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie dania to znacznie więcej niż jedynie pizza i pasta. To również risotto, gnocchi, ravioli i szeroki wybór deserów – np. granita czy panettone. Będąc we włoskiej restauracji nie warto zapominać o winie czy o pełnych aromatu serach- gorgonzoli, mascarpone lub grana padano.
Zobacz film

Dodaj komentarz