resturacje

Jeśli chcesz spróbować schematycznej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Typowe posiłki są nadzwyczaj obfite oraz w szeregu przypadków zawierają niemało mięsa. Wystarczy jednak spróbować jedynie odrobinę, by odkryć, że są w rzeczy samej smaczne i warte paru kęsów więcej. W największym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma istotnymi produktami jakie jedzą na co dzień jest chleb oraz krajowa kiełbacha.

Restauracja Sienna Kraków   

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, lecz kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, aby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w rozmaite rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z zdumiewającego chleba i smakowitych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest ciągle wzbogacane o pionierskie smaki, od czasu do czasu nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w stereotypowej lokalnej kuchni?

W najwyższym stopniu banalnymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka czy też pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz wspomaga strawić potrawy.

Polish Cuisine Krakow

Skąd krajowa kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, można w niej także odszukać faktycznie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Współcześnie polskie menu bez ustanku się zmienia, pod wpływem przeróżnych, czasami egzotycznych potraw.
•    Oprócz tradycyjnych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować także w wegetariańskich barach, oraz w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Na koniec – jaka jest stereotypowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smaczna oraz niekiedy straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością odnaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy szablonowych potraw i optymalne polskie napoje i cieszyć się tymi schematycznymi smakami na co dzień.

Dodaj komentarz