Suplementacja

Mimo, iż coraz większa część kobiet i to w różnych kategoriach wiekowych zwraca uwagę na to, aby spożywane potrawy były pełne substancji odżywczych, często, że nasza dieta wymaga suplementacji. A o co? O specjalne preparaty. Jako że rynek suplementów ciągle jeszcze się rozwija, ilość możliwości wyboru może stanowić problem.
Warto więc zauważyć, czym sugerować się przy kupnie preparatu, tak, by odpowiadała on naszym potrzebom. Suplement nie powinien być zastępstwem dla optymalnej diety. Bywa jednak że określonych minerałów czy witamin nie jesteśmy w stanie przyjąć wraz z pożywieniem. Dobierając zestaw witamin można zasięgnąć porady farmaceuty lub innej kompetentnej osoby. Dobrze wziąć pod uwagę swój wiek. Odmiennych składników potrzeba organizmowi dziewczyny w okresie dojrzewania, a totalnie innych – potrzeba kobiecie w wieku dojrzałym.
Czytaj więcej o tym czym są aminokwasy wątrobowe
Przy pomocy odpowiedniego preparatu mamy możliwość na przykład zminimalizowania różnego typu niedoborów – w tym niedoboru żelaza, charakterystycznego dla ciężarnych czy w okresie laktacji pań. Z kolei jeśli naszym problemem jest częstym zmęczeniem lekarstwem może być specyfik mający w składzie ekstrakty z żeń-szenia czy miłorzębu japońskiego. Bez znaczenia jednak, jaki typ preparatu nabędziemy. Najważniejsze jest jego właściwe dawkowanie – regularne, lecz nigdy nie nadmierne.

Dodaj komentarz