ukł‚ad kostny

W toku naszego życia jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwo zapadnięcia na choroby różnorakiego typu. Schorzenia kości także nie są rzadkością. Szkielet to nie tylko swoiste rusztowanie organizmu ludzkiego.
Składające się nań części kostne magazynują składniki mineralne, i pomimo, że cyklicznie odnawiają się to bywają narażone na atak przez chorobę. A ta może przejawiać genezę różnego typu. Do najczęściej występujących należą przyczyny: o charakterze dziedzicznym, związane z niedoborami witamin i minerałów, wywołane modyfikacjami w układzie hormonalnym oraz związane z zaburzeniami metabolizmu, a także nowotworowe. Wraz z upływem lat wzrasta prócz tego ryzyko rozwojem zrzeszotnienia kości.
reumatyzm
Stan ten może prowokować zwiększoną podatność na złamania kości. Początkowe stadia rozwoju choroby wielokrotnie pozostają niezauważane, a odczuwany charakterystyczny dla osteoporozy ból – zlekceważony. Niestety, ponieważ najbardziej satysfakcjonujące efekty pozwala uzyskać wcześnie rozpoczęte leczenie. Bardzo istotne jest jednak szczególnie stosowanie działań zapobiegawczych. Wtedy nawet w wieku podeszłym będziemy mieli możliwość cieszyć się sprawnością. Do poszczególnych części profilaktyki zaliczamy: często podejmowane aktywności fizyczne oraz właściwą, bogatą w składniki mineralne oraz witaminy dietę. Dobrym rozwiązaniem będzie też kontrola ciężaru ciała, ponieważ nadmiar kilogramów ma zły wpływ na układ ruchowy.

Dodaj komentarz